مشاوره

تاریخچه کاغذ دیواری چیست؟

کاغذ دیواری از چین آغاز شد.به این دلیل که اولا چینی ها کاغذ را اختراع کردند، ثانیا آنها از قدیم کاغذ برنجی روی دیوارهایشان می چسباندند و در واقع با آن کاغذدیواری درست می کردند. در سال
۱۰۵ بعد از میلاد چینی ها از لوازم به درد نخور و لباس های کهنه کاغذ را درست کردند و کاغذ دیواری متولد شد.

در قرن ۱۲ هم این دانش در اروپا گسترش یافت. اولین کاغذ دیواری اروپایی که هنوز هم وجود دارد روی تیر عمارت دانشگاه کمبریج است که به سال ۱۵۰۹ تعلق دارد. اما کاغذ دیواری به صورتی که ما می شناسیم در سال ۱۶۷۵ توسط جین مایکل پاپیلون فرانسوی درست شد.

در سال ۱۷۸۵ ماشین چاپ کاغذ دیواری اختراع شد که ابتدا ۴ رنگ، سپس ۸ رنگ و…بودند تا اینکه به صورت پیشرفته در آمدند. بعد از جنگ جهانی دوم، کاغذ دیواری های بادوام و قابل شستشو درست شد. امروزه دستگاه های چاپ کاغذ دیوای بسیار پیشرفته است و امکان چاپ بادوم هر رنگی را دارد. همچنین کاغذ دیواری های امروزی به جنس PVC و با روکش وینیل ساخته می شوند که نه تنها پارگی کاغذدیواری را بسیار کم می کند، بلکه قابلیت شستشو با آب و مواد شوینده را به آن می دهد.

در ۱۰ سال گذشته با وارد شدن تکنولوژی نانو به صنایع مختلف، کاغذ دیواری های مرغوب- از جمله همه کاغذ دیواری های میرجلیلی با استفاده از این تکنولوژی ساخته می شوند که جذب دوده و غبار توسط کاغذدیواری را از بین می برد و آنرا عایق صدا می کند.

 

فرق کاغذدیواری ها برجسته vinly نرم و خشک چیست ؟

بیشتر تولید کنندگان جهان برای با صرفه بودن در تولید کاغذدیواری ونیل برجسته با توجه به بالا بودن هزینه متریال خام ونیل از clacium carbonate استفاده میکنند که منجر به خشک شدن لایه رویه کاغذدیواری میشود و برجستگی خیلی بیشتری به چشم می اید و در نصب مشکلاتی به وجود می اورد .اما در ونیل خالص که مواد تشکیل دهنده خالص بودن و طرح ها شفافیت و رنگ پذیری و نرم ملایمی دارند که به استاندارد اروپایی نزدیک هستند.
در تولید کاغذدیواری ها ونیل خالص هیچ بویی از کاغذدیواری نمی اید ولی در دیگر مدل بوی نا خوشی در کاغذدیواری همیشه خواهد بود.
با ما همراه باشید ………
 

معماری در دوره های زمانی مختلف

یکی از سوالاتی که با دیدن ساختمان های زیبا و بزرگ در ذهن ما بوجود می آید این است که چه کسانی و چگونه موفق به خلق چنین آثار معماری عظیمی شده اند. بخصوص اگر ساختمان ها قدیمی باشند و ساخت آنها به چند صد سال قبل برگردد،
شگفتی بیشتری به وجود می آورند. این مقاله دوره های مختلف هنر معماری را از سالها قبل تا به امروز مورد بررسی قرار می <دهد class=””>

معماری در دوره ما قبل تاریخ

از آنجا که اختراع خط و استفاده از آن به ۶۰۰۰ سال قبل برمی گردد، تاریخ ثبت شده بشری هم عمری ۶۰۰۰ ساله دارد. آنچه مسلم است تمدن های بسیاری قبل از آن وجود داشته اند که به دلیل عدم ثبت وقایع و پیشرفت های خود امروزه اطلاع زیادی از آنها در دست نیست. خوشبختانه علاوه بر ثبت تاریخ به صورت نوشته، بناهای تاریخی هم حرف زیادی برای گفتن دارند. بناهایی که به پیش از ۶۰۰۰ سال قبل برمی گردد، در زمره معماری ما قبل تاریخ به حساب می آید که هنر، علم و انگیزه زیاد معماران و فرمانروایان زمان خود را بازگو می کند.

مصر باستان

از ۵۵۰۰ تا ۲۸۰۰ سال قبل، فرمانروایان قدرتمند مصر بناهای عظیم و شگفت انگیز زیادی از جمله اهرام، آرامگاه ها و معابد زیادی در مصر ساختند که تا امروز پا برجاست. این بناها مانند اهرام جیزه نه تنها ابتدایی نیستند، بلکه معماری بسیار پیچیده و حیرت انگیزی دارند که هنر معماری و علم مهندسی سازندگان آن را اثبات می کنند. مصالح ساختمانی که مصری ها از آن استفاده می کردند عمدتا انواع سنگ معدن و سنگ گرانیت بوده است که با قایق های عظیم از طریق رود نیل به مصر آورده می شده است. از جمله بناهایی که از معماری شگفت انگیزی برخوردارند میتوان به اهرام جیزه، دره سلاطین و معبد هات شپ سوت اشاره کرد.

دوره معماری کلاسیک

این دوره معماری از ۸۵۰ سال قبل از میلاد مسیح آغاز شده و تا سال ۴۷۶ بعد از میلاد ادامه پیدا کرده است. این دوره در واقع رشد تمدن یونان باستان و رم باستان را در دل خود جای داده که تا سقوط امپراتوری رم ادامه پیدا می کند. در این دوره بناهای فوق العاده ای با قوانین مشخص معماری ساخته شده است. بناها عمدتا شامل تعداد زیادی ستون است که با طراحی کلاسیک ساخته شده است. استفاده از مجسمه های کلاسیک سنگی در ساختمان از دیگر ویژگی های معماری این دوران است. تاثیر این معماری و طراحی زیبایی که در آن به کار رفته، هنر معماری دوره مدرن را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

بیزانس

پس از آنکه کنستنتاین در سال ۳۳۰ میلادی پایتخت امپراتوری رم را از رم به بیزانس (استانبول امروزی) تغییر داد، معماری روم به شکوفایی جدیدی رسید. در این سبک معماری جدید از آجر به جای سنگ استفاده شد و کاشی های زیبا با که با جزئیات طراحی شده است برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت.

معماری رومی وار (رومانسک)

بین سال های ۸۰۰ و ۱۲۰۰ میلادی، همزمان با گسترده شدن قدرت رم در سراسر اروپا، سبک معماری رومی هم در اروپا رواج پیدا کرد. در این دوره قصرها و کلیساهای زیادی در سرتاسر اروپا با بهره گیری از معماری رومی با دیوارهای بلند و مستحکم و طاق های بلند و گرد ساخته شد.

معماری رونسانس

قرون پانزدهم و شانزدهم میلادی یک دوره بیداری معماری در ایتالیا، فرانسه و انگلستان بود. معماران بزرگی در این عصر پدیدار شدند که با الهام از معماری کلاسیک رم و یونان باستان به ساخت بناهای زیبا پرداختند. سال ها پس از گذشت رونسانس، معماری این دوره مورد علاقه و توجه معماران غربی قرار گرفت.

معماری باروک

در بین سال های ۱۶۰۰ و ۱۸۳۰ سبک معماری جدیدی با شکل های غیرمتعارف و کلیساهای دراماتیک در ایتالیا شکل گرفت. در فرانسه هم سبک باروک با سبک کلاسیک تلفیق شد و پدیده معماری جدیدی به نام کاخ ورسای بوجود آمد. اشراف روسیه تحت تاثیر کاخ ورسای، کاخ سن پیترزبورگ را با معماری باروک ساختند. این سبک معماری در همه جای اروپا وجود دارد.

معماری روکوکو

در بین سال های ۱۶۵۰ تا ۱۷۹۰ میلادی که آخرین دوره معماری باروک به حساب می آید، معماران ساختمان های زیبای سفید رنگی با منحنی های زیبا ساختند. این بناها با کتیبه ها و اشکال هندسی و انگوری شکل تزیین داده شده است.

معماری نئوکلاسیک

در بین سال های ۱۷۳۰ و ۱۹۱۴ میلادی، معماران با الهام از سبک معماری دوره رونسانس و معماری کلاسیک بناهای جدیدی در بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و اروپا خلق کردند که جزئیات زیادی از معماری یونان و رم باستان به عاریه گرفته بود.

معماری آرت نوو (هنر نو)

در دوره کوتاه سال های بین ۱۸۹۰ و ۱۹۱۴ میلادی، سبک هنری جدیدی در گرافیک و طراحی پارچه شکل گرفت که به سبک هنر نو مشهور است. این سبک هنری به معماری و طراحی داخلی هم راه پید کرد. بناها در این سبک از خطوط منحنی و کروی شکل، زیاد استفاده کرده اند.

معماری آرت دکو (هنر تزئینی)

در بین سال های ۱۹۲۵ و ۱۹۳۷، طراحی های زیگزاگ و خطوط عمودی تاثیری زیادی در هنر معماری داشت. بسیاری از طرح های زمینه ای که در سبک آرت دکو استفاده شده است، از مصر باستان الهام گرفته شده است.

سبک مدرن در معماری

مدرنیسم سبک غالب قرن بیستم و بیست و یکم است. به همین دلیل سیطره این سبک از سال ۱۹۰۰ تا به حال ادامه داشته است. مدرنیسم تغییرات بسیار زیادی در معماری بوجود آورد که کاملا منحصر به فرد است.

سبک پست مدرن (فرا مدرن)

جدیدترین سبک هنری که عالم معماری را تحت تاثیر قرار داد سبک فرا مدرن است که از سال ۱۹۷۲ آغاز شده و تا به امروز ادامه داشته است. واکنش نسبت به سبک مدرن منجر به ورود مجدد طرح های کلاسیک به معماری شد و سبک فرا مدرن از ترکیب مدرنیسم و کلاسیک به وجود آمد. یک نگاه دقیق به سبک های مختلف معماری که تا به امروز آمده است، تاثیر معماری دوره باستان را نشان می دهد.

کاغذ دیواری

امروزه استفاده از کاغذ دیواری به عنوان یکی از مرسوم‌ترین و زیباترین دیوار پوشش‌ها‌ جهت پوشش دیوارهای داخلی ساختمان شناخته می‌شود. در سال‌های گذشته به دلیل عدم تنوع طرح و رنگ‌، این نوع دیوارپوش از محبوبیت کمتری برخوردار بود اما امروزه با ارائه رنگ‌ها و طرح‌های متنوع، شاید سخت‌ترین مرحله در استفاده از کاغذ دیواری انتخاب یک طرح از میان دنیایی از طرح‌ها و نقش‌ها‌ باشد. وجود این تنوع طرح و نقش، کاغذ دیواری را به یکی از تاثیرگذارترین المان‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی تبدیل کرده است. به طوری که بعضا انتخاب یک مدل کاغذ دیواری یا یک طرح کاغذ دیواری مناسب، نیازمند بهره‌گیری از تجربیات یک طراح دکوراسیون می‌باشد. به طور معمول جهت فروش کاغذ دیواری در یک فروشگاه کاغذ دیواری برای انتخاب طرح و مدل مورد نظر، یک یا چند آلبوم کاغذ دیواری در اختیار خریداران قرار داده می‌شود. برخی طرح‌های بکار رفته در کاغذ دیواری مانند یک نقاشی دارای تصویری کامل و مشخص هستند و برخی طرح‌های دیگر در واقع تکرار برخی اشکال هندسی و طرح‌های گرافیکی می‌باشند. در انتخاب یک طرح کاغذ دیواری مناسب علاوه بر سلایق شخصی، توجه به هماهنگ بودن کاغذ دیواری با نوع کفپوش، ارتفاع سقف و حتی رنگ و نوع چیدمان مبلمان، پرده‌ها، لوستر و سایر وسایل منزل ضروری می‌باشد. همچنین رعایت برخی نکات پیشنهادی در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی، کاغذ دیواری اتاق خواب، کاغذ دیواری اتاق کودک و حتی کاغذ دیواری پشت تلویزیون می‌تواند محیط منزل شما را به مکانی شگفت انگیز و دلپذیر تبدیل کند. به عنوان مثال برای ایجاد حس صمیمی و دوستانه توصیه می‌شود برای کاغذ دیواری اتاق نشیمن از کاغذهایی با الیاف طبیعی و پارچه‌ای، و برای ایجاد فضای رسمی از کاغذهایی با براده‌های چوب، خرده‌های فلز و موادی مثل پی‌وی‌سی استفاده شود. تنوع طرح و نقش در کنار نصب آسان و سریع و نیز حذف مشکلات ناشی از رنگ آمیزی دیوار، از دلایل محبوییت و انتخاب کاغذ دیوار به عنوان یک دیوارپوش ایده‌آل می‌باشند.

راهنمای انتخاب و خرید کاغذ دیواری

علاوه بر طرح و نقش، کاغذ دیواری‌های مختلف در جنس، بافت و سایز نیز متفاوت می‌باشند. اغلب انواع کاغذ دیواری دارای لایه‌ای از وینیل بوده که علاوه بر ایجاد خاصیت ضد آب و قابلیت شستشو، دارای کیفیت بسیار بالایی نیز می‌باشند. هرچند استفاده از پوشش وینیل ممکن است باعث افزایش قیمت کاغذ دیواری شود اما این پوشش موجب طولانی شدن عمر و دوام کاغذ دیواری شده و همواره انتخاب کاغذ دیواری قابل شستشو با پوشش وینیل نسبت به کاغذ دیواری ارزان توصیه می‌شود. کاغذدیواری غالبا به صورت رول‌هایی با با طول ثابت (معمولا ۱۰ متر) و عرض‌های مختلف (معمولا ۵۳ متر یا ۷۰ متر)ارائه شده است. برخی انواع کاغذ دیواری نیز به شکل خود چسب نبوده و برای نصب آن‌ها می‌بایست از چسب مخصوص به شکل مجزا استفاده کرد. با توجه به وجود فضاهای غیر مفید متعدد در محیط یک بنا، طبیعتا اغلب دیوارها به شکل کاملا صاف و مسطح نمی‌باشند. این امر غالبا موجب افزایش تعداد رول‌های مورد نیاز برای پوشش دیوارها و در نتیجه افزایش هزینه و قیمت کاغذ دیواری نسبت به محاسبات اولیه شما، می‌گردد.

امروزه کاغذ دیواری ها در طرحها، رنگها،سایزها و جنسهای مختلفی تولید می شوند که گزینه های بسیار زیادی را در مقابل مشتریان قرار می دهد. برای جلوگیری از سر در گمی باید چند نکته را قبل از خرید کاغذ دیواری مد نظر داشته باشید.

جمع آوری اطلاعات نوع و طرح کاغذ دیواری قبل از خرید

هماهنگی نوع و طرح کاغذ دیواری با سبک دکوراسیون خانه خود و وسایل و مبلمان و شکل چیدمان خانه بسیار مهم است.کاغذ دیواری باید متناسب و هماهنگ با رنگ و سبک وسایل موجود در فضا باشد.یک کاغذ دیواری ناهماهنگ با سبک دکوراسیون، می‌تواند جلوه کل دکوراسیون را تخریب کند.مثلا خانه ای که سبکی فانتزی و مدرن دارد باید از کاغذ دیواری هایی ساده و با نقش و نگار کم استفاده کنید و برای خانه هایی که با مبلمان استیل و فرش های ابریشمی چیدمان شده اند باید کاغذ دیواری هایی سنگین با نقش و نگارهای برجسته به کار ببرید.حتی کوچک و بزرگ جلوه دادن منزل هم می تواند تاثیر گذار باشد مثلا اگر سقف منزلتان بلند است از کاغذ دیواری های طرح افقی استفاده کنید تا سقف کوتاه تر نشان دهد.

بهترین جنس کاغذ دیواری

بهتر است کاغذ دیواری هایی خریداری کنید که از جنس وینیل باشد زیرا هم قسمت زیرین و هم قسمت بیرونی این گونه کاغذ دیواری ها از لایه های وینیل تشکیل شده است.بادوام‌ترین نوع کاغذ دیواری ها محسوب می‌شود. این پوشش علاوه براینکه قابل شست و شو و ضد آب است، کیفیت بسیار بالایی هم دارد.فقط ممکن است کمی گران باشد.

فروش کاغذ دیواری

بهترین گزینه برای خرید کاغذ دیواری رفتن به نمایندگی های مجاز و رسمی است زیرا هم از لحاظ قیمت مطمئن باشیم و همچنین این مراکز نصاب های کاغذ دیواری حرفه ای وجود دارند که می توان از آنها در نصب پارکت کمک گرفت.از فروشنده بخواهید بر اساس نیاز شما آلبوم های نزدیک به سلیقه شما را در اختیارتان قرار دهد.

قیمت کاغذدیواری

دقت داشته باشید که واحد خرید و فروش کاغذ دیواری، رول است .به شکل رول هایی با عرض های مختلف، هر شکل و طرحی از کاغذ دیواری متراژ و اندازه جدای خود را دارد.قیمت کاغذ دیواری بر اساس همین رول محاسبه می شود.کاغذ دیواری ها معمولا در عرض های ۵۰ و ۷۰ و ۱۶۰ سانتیمتر و با طول ۱۰ متردر بازارموجود می باشند که هنگام خرید رول باید اندازه دیوار ها شامل طول و ارتفاع را در خاطر داشته باشید. اگرکاغذ دیواری را از بالا به پائین دیوار بکشیم، میگن یه قوارهبرای اطمینان از کم نیامدن رول معمولا باید یک الی دو رول علاوه بر رول خریداری شده ،تهیه شود.. زیرا اگر به مرور زمان دچار اسیب شد بعد از چند سال برای پیدا کردن آن نوع کاغذ دیواری در بازار دچار مشکل نشوید.

نصب کاغذ دیواری

برای نصب کاغذ دیواری ابتدا باید زیر سازی دیوارها صورت بگیرد.برای این کار ابتدا باید تمامی منشا رطوبت پشت دیوار بر طرف شود .سپس با استفاده از چسب کاغذ دیواری و کمی سریش ،یک دست به دیوار چسب می زنیم و صبر می کنیم تا خشک شود.این کار باعث میشود که گردو خاک با چسب خشک شود و کار نصب کاغذ دیواری آسان شود.حتما یادتان باشد قبل از شروع کار رویه کلید و پریز ها را بردارید برای پشت شوفاژ احتیاج به برداشتن آن نیست کافی است با یک وسیله تی شکل کاغذ دیواری را به پشت آن هدایت کند.

چرا کاغذ دیواری؟

شاید تا چند سال پیش استفاده از کاغذ دیواری در دکور منازل خیلی مرسوم نبود و اغلب ما کاغذ دیواری را کالایی قدیمی در دکوراسیون داخلی حساب می کردیم. ولی در چند سال اخیر با ورود کاغذ دیواری های بسیار شیک و لوکس، استفاده از آن به عنوان یک کالای لوکس دکوراسیون در همه جای دنیا مرسوم شده است.

کاغذ دیواری تغییراتی در طرح و ظاهر دیوار ایجاد می کند که رنگ به هیچ وجه نمی تواند آنرا بوجود آورد. بر خلاف رنگ، کاغذ دیواری نقش و نگار برجسته دارد، از مخمل، اکلیل و بعضا نگین در دیزاین آن استفاده شده است و طرح های کاغذ دیواری سه بعدی جلوه خاصی به فضا می دهد. در ساخت کاغذ دیواری از متریال مختلف استفاده می شود و روکش وینیل آن قابلیت شستشو و ضد دوده بودن را به آن می دهد.

علاوه بر تنوع بسیار بسیار زیادی که طرح ها و رنگ های کاغذ دیواری دارد و زیبایی خاصی که در فضا ایجاد میکند، ماندگاری آن بسیار بیشتر از رنگ و دیوارپوش های دیگر است. برخلاف رنگ، کاغذ اصلا دوده نمیگیرد و رنگ آن عوض نمی شود. پارگی و خرابی کاغذ دیواری به مراتب کمتر از رنگ است و در صورت کثیف شدن با ماژیک، خودکار یا رنگ، می توان آنرا با آب و مواد شوینده (تاید، ریکا، صابون، وایتکس) شست.

هزینه کاغذ دیواری به نسبت دوام آن مناسب است و به نسبت تغییرات ظاهری و بصری که در دکوراسیون ایجاد میکند، مقرون به صرفه تر از بسیاری کالاهای دکوراسیون دیگر است.

کاغذ دیواری های میرجلیلی تماما ویژگی های زیر را دارا هستند که در بیش از ۳۰۰۰ طرح ارائه می شوند:

 • صد در صد قابل شستشو
 • ضد دوده و غبار
 • عایق حرارت و صدا
 • PVC
 • ضد حساسیت
 • سازگار با محیط زیست
 • کاغذ دیواری های سه بعدی؛ برجسته

چگونه تعداد رول کاغذ دیواری مورد نیاز برای فضای خود را محاسبه کنیم؟

یکی از سوالات متداول هنگام خرید کاغذ دیواری، حجم مورد نیاز کاغذ است. در اغلب موارد فروشنگان کاغذ دیواری کمک زیادی در تعیین حجم کاغذ مورد نیاز می کنند. اما شما می توانید با انجام چند اندازه گیری و محاسبه ساده، تعداد رول کاغذ دیواری مورد نیاز خود را حساب کنید. برای این منظور اقدامات زیر را انجام دهید:

 • تصمیم بگیرید که کدام کاغذ دیواری برای چه دیوارهایی به کار می رود.
 • ارتفاع دیوار را اندازه گیری کنید. توجه داشته باشید که قرنیزها و رابیس سقف (سقف کاذب) در اندازه گیری حساب نمی شود.
 • عرض دیوارهای مورد نظر یک کاغذ دیواری را اندازه گیری کنید و اندازه ها را با هم جمع بزنید.
 • اندازه ارتفاع دیوار را در مجموع عرض دیوار ضرب کنید: عدد بدست آمده مساحتی است که قرار است با کاغذ دیواری مورد نظر پوشش داده شود.
 • مساحت هر رول کاغذ دیواری را از فروشنده کاغذ جویا شوید. (اندازه هر رول بر روی آن یا در آلبوم کاغذ دیواری نوشته شده است.
 • مساحت بدست آمده برای دیوار را بر مساحت یک رول کاغذ دیواری تقسیم کنید.
 • عدد بدست آمده را به بالا گرد کنید به طوری که یک عدد صحیح کامل بدست آید. به عنوان مثال اگر عدد بدست آمده ۳٫۷۶ است، تعدد رول مورد نیاز شما ۴ است.
 • نگران میزان اضافه رول نباشید. در بسیاری موارد میزان کاغذ اضافه برای بعضی حاشیه ها یا ایجاد تطابق بین رولهای کاغذ دیواری به کار میرود. در هر صورت مقدار کاغذ دیواری اضافه را نگهداری کنید تا در صورت خرابی یا پارگی کاغذ، در آینده استفاده شود.

نکاتی که قبل از نصب کاغذ دیواری باید بدانیم…

همانگونه که دیوار قبل از رنگ نیاز به آماده سازی دارد، برای نصب کاغذ دیواری نیز باید ابتدا دیوار را آماده کرد. آماده سازی دیوار که به زیر سازی معروف است شامل برطرف کردن سوراخ ها و خرابی های گچ دیوار می شود به گونه ای که دیوار کاملا صاف و یکدست شود. علاوه بر این، هر جنس دیواری برای چسباندن کاغذ دیواری مناسب نیست. به عنوان مثال دیوارهای گچی نسبت به دیواری های سیمانی یا چوبی پذیرش بهتری برای کاغذ دیواری دارند.

کاغذ دیواری کاربرد خاص خود را دارد. به عنوان مثال اگر در داخل حمام استفاده شود، حتی اگر کاغذ دیواری ضد رطوبت باشد، پس از مدت کوتاهی به دلیل رطوبت محیط چسب زیر کاغذ دیواری از بین می رود و خیلی زود خراب می شود. بهتر است از کاغذ دیواری در محیط خشک استفاده کرد.


از دیگر نکاتی که قبل از نصب کاغذ دیواری باید به آن دقت کرد، ابعاد دیوار است. اگر طول و ارتقاع دیوار کم باشد، بسیاری از نقش و نگارهای کاغذ دیواری بریده می شود و طرح آن به خوبی نشان داده نخواهد شد. طرح کاغذ دیواری ها بجز کاغذ دیواری های پوستری، تکرار شونده است. بنابراین بهتر است دیواری انتخاب شود که فضای کافی برای تکرار چند بار طرح کاغذ دیواری داشته باشد. هر چه طرح کاغذ دیواری درشت تر باشد، دیواری که روی آن نصب می شود نیز باید بزرگ تر باشد.

علاوه بر دیوار و سقف که کاربری های معمول کاغذ دیواری است، می توان کاغذ دیواری را در داخل کمد، کتابخانه و روی قاب پنجره نصب کرد.

چگونه خودمان کاغذ دیواری را بر روی دیوار نصب کنیم؟

اطمینان می دهیم که این کار نه تنها سخت نیست بلکه بسیار سرگرم کننده است. فقط تنها نمیتوانید انجامش دهید، کنارتان دوستی داشته باشید که به شما در این کار کمک کند. در این صورت از پس رول های بزرگ و چسب زدن بر خواهید آمد. آرامشتان را حظ کنید، شما قادرید همانگونه که در نظر دارید کار را به انجام برسانید و در نهایت یک کار جذاب خواهید داشت. در اینجا لوازم و راه کارهای مورد نیازتان را مطرح میکنیم:

گام اول:

تمام سطوح دیوار را با سمباده و پر کننده های مناسب صاف و صیقلی نمایید. سپس یک لایه از آماده کننده روی دیوار بمالید. یک میز بزرگ برای برش کاغذ ها در نظر بگیرید البته برش کاغذ را روی زمین صاف هم میتوانید انجام دهید، اما روی میز مسلط تر خواهید بود. از تمییز بودن دستهایتان هم مطمئن شوید .

گام دوم :

اگر تمام دیوار را کاغذ دیواری می کنید، کاغذ ها را پهن کنید و ۵ سانتیمتر بیشتر از اندازه ارتفا ع برش دهید. حتما صاف ببرید. کاغذ دیواری هایی که برش میدهید به ترتیب کنار هم قرار دهید تا مطمئن شوید گل ها درست در کنار هم قرار گرفته اند. منظم و مرتب پشت کاغذ دیواری ها را چسب کاغذدیواری بزنید، این چسبها را میتوانید از فروشگاههای لوازم ساختمانی تهیه نمایید. از تیغ تیز یا cutter برای برش استفاده کنید.

گام سوم :

از یک متر پارچه ای یا فلزی برای نشانه گذاری جایی که کاغذ دیواری را می چسبانید استفاده کنید. بهتر است کار را از کنج شروع کنید و اولین لاین را کاملا صاف نصب نمایید تا در ادامه همه ردیف ها منظم و صاف پشت سر هم نصب شوند.

گام چهارم :

از چسب داشتن کل سطح پشت کاغذ دیواری مطمئن شوید. برخی از کاغذ دیواری ها خودشان از قبل چسب دارند پس دیگر نیازی به چسب کاری ندارند و آماده ی نصب پس از برش هستند.

گام پنجم :

کاغذ دیواری را به روی دیوار بکشید. از بالا به پایین و آرام و نرم به کمک یک کاردک چوبی کاغذ دیواری را بر روی دیوار فیکس کنید و مراقب باشید حتما صاف و بدون حباب نصب شود. در تمام این مدت دوستتان باید سر دیگر کاغذ دیواری را از پایین نگه دارد تا شما تسلط کافی داشته باشید.

گام ششم :

زمانیکه اولین ردیف را نصب کردید، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه وقت داری تا جای کاغذ دیواری را فیکس و مرتب کنید و لبه ها را کاملا چک کنید.

گام هفتم :

به ترتیب و به همان روش که اولین ردیف را نصب کردید مابقی را نیز نصب کنید و به قرار کرفتن گل ها در کنار هم دقت کنید. در پایان از یک اسفنج نرم تمییز و نمدار برای پاک کردن چسب هایی که از بین درزها بیرون آمده اند استفاده کنید.

گام هشتم :

جشن بگیرید! شما موفق شدید.

از تکه های اضافه کاغذ دیواری چه استفاده ای بکنیم؟

در اغلب موارد پس از آنکه خانه خود را کاغذ دیواری می کنیم، تکه هایی از هر کدام از کاغذ دیواری ها باقی می ماند. معمولا توصیه می شود که تکه های باقیمانده برای استفاده در صورت خرابی احتمالی کاغذ دیواری نگه داشته شود. ولی تجربه ما نشان می دهد که احتمال پارگی کاغذ دیواری بسیار کم است. به همین دلیل می توان با بکار بردن اندکی خلاقیت و سلیقه، از تکه های باقی مانده کاغذ دیواری بهترین استفاده را کرد.

در پذیرایی، لابی و اتاق های منزل خود نگاه کنید و ببینید آن قسمتی از دیوار هست که بخواهید به صورت تکه ای کاغذ دیواری شود. مثلا بالای شمینه، داخل کمد یا کتابخانه های دیواری، یا سه تا دیوار رختکن. نمونه هایی از این کاربرد کاغذ دیواری را در عکس های زیر میبینید:

یکی دیگر از کاربردهای خلاقانه کاغذ دیواری های اضافه، تزیین دیوار اتاق کودک است. به جای آنکه برای اتاق کودک چند رول کاغذ دیواری کودک تهیه کنید و هزینه ای بابت آن بپردازید، تکه های کاغذ دیواری باقیمانده را به شکلهای دلخواه کودک خود (ماه و ستاره، آدمک، حیوانات، پاپا نوئل و… ) ببرید و بر روی دیوار اتاق کودک نصب کنید. نتیجه فوق العاده خواهد بود. عکس زیر یک نمونه استفاده از مازاد کاغذ دیواری کلاسیک پذیرایی را در اتاق کودک نشان می دهد که اتفاقا بسیار زیبا شده است:

چگونه کاغذدیواری را تمیز کنیم؟

وقتی از کاغذ دیواری برای دکوراسیون منزل استفاده می کنیم، می دانیم که قرار است کاغذ دیواری به مدت چند سال روی دیوار بماند. خوشبختانه بیشتر کاغذ دیواری ها با تکنولوژی نانو ساخته شده اند و به همین دلیل دوده و غبار نمی گیرند. در کل کثیفی کاغذ دیواری بسیار کمتر از دیوارهای رنگ شده است. ولی به هر حال بهتر است سالی یکبار تمام کاغذدیواری های خانه را شستشو دهیم. خوشبختانه بیشتر کاغذ دیواری هایی که امروزه در بازار ارائه می شود، قابل شستشو هستند. برای تمیز کردن کاغذ دیواری بدون آنکه به آن آسیبی بزنیم، گام های زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا با استفاده از یک دستمال یا اسفنج تمیز و خشک گرد و غبار روی کاغذ دیواری را پاک کنید.
 2. یک کاسه آب و مواد شوینده تهیه کنید. ماده شوینده بر حسب میزان کثیفی کاغذ دیواری و جنس آن متفاوت است. اما معمولا آب گرم و تاید یا آب گرم و ریکا می تواند محلول خوبی باشد. اگر کاغذدیواری با مداد، خودکار یا ماژیک کثیف شده است، می تواند از محلول بسیار رقیق آب و وایتکس استفاده کنید.
 3. یک پارچه نرم یا اسفنج برای تمیز کردن استفاده کنید. از به کار بردن الیاف زبر مثل اسکاچ خودداری کنید، چراکه ممکن است باعث پارگی کاغذ دیواری بشود.
 4. پارچه یا اسفنج مورد نظر را در محلول شستشو فرو کرده و پس از خیس شدن، آب آنرا با فشردن پارچه خارج کنید، تا جایی که دیگر قطره ای از آن نچکد.
 5. یک قسمت از کاغذ دیواری را که کمتر در معرض دید است انتخاب کنید و ابتدا محلول خود را روی آن امتحان کنید. اگر به خوبی تمیز شد و خرابی در کاغذ ایجاد نکرد، می تواند همین روش را برای سایر قسمت های کاغذ دیواری به کار ببرید.
 6. پارچه را به آرامی و بدون فشار از پایین به بالا روی سطح دیوار بکشید. در هر زمان فقط یک قسمت از کاغذ دیواری را تمیز کنید.
 7. با یک پارچه نمناک (فقط آب) قسمتی را شسته اید، پاک کنید تا مواد شوینده از کاغذ دیوار پاک شود.
 8. بلافاصله پس از شستن هر قسمت از کاغذ دیواری، آنرا با حوله یا دستمال تمیز خشک، خشک کنید.

حباب کاغذ دیواری

هر یک از شما دوستان که تجربه اجرای کاغذ دیواری در خانه خود را داشته اید، حتما می دانید که بلافاصله بعد از نصب کاغذ دیواری و قبل از آنکه کاغذ کاملا خشک شود، حباب های ریز و درشتی در زیر کاغذ بوجود می آید. به علاوه ممکن است کاغذ دیواری در بعضی نقاط تیره و کدر به نظر برسد. بطور مثال عکس زیر حباب های زیر کاغذ دیواری را درست بعد از نصب آن نشان می دهد:

این یکی از ویژگی های کاغذ دیواری است که در بعضی نقاطی که چسب می خورد هوا می رود و کمی زمان می برد تا دیوار کاملا کاغذ را به خود بکشد. گرچه نصابان مطمئنا از چسب مخصوص کاغذ دیواری استفاده می کنند و با کاردک کاملا آن را صاف می کنند، اما به هر حال این حباب ها بوجود می آیند و چند روز طول می کشد تا کاغذ دیواری کاملا جذب دیوار شود.

جذب حباب ها ۱۰-۵ روز طول می کشد. اگر کاغذ دیواری در فضایی باشد که هوا در آن جریان دارد، کاغذ دیواری زودتر خشک می شود. در این مدت به هیچ عنوان به کاغذ دیواری و حباب های آن دست نزنید و صبور باشید.

کدر بودن بعضی نقاط کاغذ دیواری که در کاغذ های روشن بیشتر مشخص می شود، به دلیل چسب خشک نشده ای است که در پشت آن قرار دارد. با خشک شدن چسب، این لکه ها نیز کاملا از بین می رود و کاغذدیواری جلوه واقعی خود را پیدا خواهد کرد.

توصیه ای که به شما دوستان داریم این است که اگر برای مناسبت خاصی (جشن، مهمانی، عید نوروز،…) قصد کاغذ کردن خانه خود را دارید، حتما حداقل دو هفته قبل از آن اقدام به نصب کاغذ دیواری کنید تا دکوراسیون خانه شما برای آن مناسبت خاص زیبایی کامل داشته باشد.

چگونه کاغذ دیواری را از دیوار جدا کنیم؟

با توجه به اینکه جدا کردن کاغذ دیواری همیشه کاری دشوار به نظر میرسد، تصمیم گرفتیم راه حل های آسان جهت انجام آن را در این مقاله ارائه کنیم. آسان ترین و مناسب ترین راهی که تا کنون صورت گرفته است استفاده از مواد شیمیایی است که این مخلوط شیمیایی به روی کاغذ دیواری اسپری میشود و به جدا شدن راحت تر کاغذ دیواری کمک می کند.

اینکه از چه مواد و شیوه ای برای کندن کاغذ دیواری استفاده کنید بستگی به نوع کاغذ دیواری شما دارد. بعضی کاغذ دیواری ها بدون استفاده از مواد خاص به راحتی از دیوار کنده میشوند، در صورتیکه برخی دیگر به محلولهای مخصوص کندن کاغذ نیازمندند. استفاده از بخار شوی آنطور که به نظر می آید مناسب نیست. چرا که ممکن است باعث سوختگی پوست دست شود. به همین دلیل استفاده از بخارشوی فقط به افرادی که تجربه آن را دارند توصیه می شود.

به جای بخارشوی محلول شیمیایی پیشنهاد شده است که با آب ترکیب می گردد. این محلول ماده چسبنده پشت کاغذ دیواری را حل میکند، و کار را جهت کندن کاغذ دیواری آسان می کند. قبل از شروع، لوازم مورد نیاز را آماده کنید و آماده سازی های اساسی را انجام دهید. لوازمی که نیاز دارید شامل یک یا دو کارد پهن، یک نرده بان، ابزار اندازه گیری و یک آبپاش کشاورزی است.

شما به یک صفحه ی پلاستیکی و یا پارچه کهنه و خشک جهت پوشاندن فرش ها و موکت ها و کف نیاز خواهید داشت. کف زمین را بپوشانید و حالا محلول را با آب گرم مخلوط کنید. از محلول دی آی اف که در فروشگاههای مکمل های خانگی موجود است استفاده کنید.

در گام بعدی، یک قسمت کوچک از دیوار را امتحان کنید، حدود ۵۰ در ۵۰ سانتیمتر. با قرار دادن مواد بر روی لبه های کاغذ شما باید جدا کردن کاغذ دیواری را از راست به چپ و از بالا به پایین انجام دهید. اگر کاغذ دیواری به راحتی پایین نیامد، محلول را روی آن کاملا اسپری کنید و اجازه دهید که محلول جذب کاغذ شود. ممکن است نیاز باشد تا این کار را چند بار تکرار کنید.

با چه وسیله ای می توان کاغذ دیواری را از دیوار جدا کرد؟

یکی از ویژگی های مثبت کاغذ دیواری نسبت به سایر پوشش های دیواری قابلیت برداشتن آن از روی دیوار است که به سادگی انجام می شود.

آب

آسان ترین روش کندن کاغذ دیواری، پاشیدن آب بر روی آن است. آب از درون منفذهای کاغذ دیواری به چسب پشت آن نفوذ می کند و آن را از بین می برد. با از بین رفتن قدرت چسبندگی چسب پشت کاغذ دیواری، به راحتی می توان کاغذ دیواری را از دیوار جدا کرد. البته کاغذ دیواری هایی که به این روش به راحتی از دیوار جدا می شوند باید به اصطلاح قابل جداسازی (Peelable) باشند که بسیاری از کاغذ دیواری های مدرن این ویژگی را دارند.

مواد شیمیایی

مواد شیمیایی مخصوص کندن کاغذ دیواری را می توان از فروشگاه های رنگ و ابزار فروشی تهیه کرد. برای جدا کردن کاغذ دیواری باید ابتدا ماده شیمیایی را که معمولا به صورت پودر است با مقداری آب گرم و سرکه مخلوط کرد و سپس محلول بدست آمده را با استفاده از اسپری بر روی دیوار پاشید. بعد از آنکه محلول بدست آمده چسب دیوار را در خود حل کرد، لبه های کاغذ دیواری به راحتی با کمک کاردک یا چاقو کنده می شود.

بخار

یکی دیگر از موادی که برای از بین بردن چسب کاغذ دیواری و جدا کردن کاغذ دیواری از دیوار استفاده می شود، بخار آب است. برای این منظور از دستگاه بخارکننده چسب کاغذ دیواری استفاده می شود که با برق کار می کند. این دستگاه شامل یک مخزن آب است و با روشن شدن، آب درون آن بخار می شود و میتوان با دسته مخزن بخار را بر روی کاغذ دیواری پاشید. بخار آب چسب پشت کاغذ دیواری را حل می کند و به کاغذ دیواری اجازه می دهد تا به راحتی از دیوار جدا شود. در استفاده از بخار آب باید دقت کافی به عمل بیاید تا به پوشش خشک دیوار زیر کاغذ دیواری آسیبی وارد نشود.

کاغذ دیواری در خانه های اجاره ای

امروزه استفاده از کاغذ دیواری بسیار متداول شده است. کاغذ دیواری در قرن ۲۱ام همان نقشی را بازی میکند که رنگ دیوار در دهه های ۸۰ و ۹۰ داشت. با این حال ممکن است شما هنوز علاقه ای به پر کردن دیوارهای خانه خود با کاغذ دیواری نداشته باشید یا خانه ای را اجاره کرده اید و نمی خواهید زیاد هزینه کنید. در این صورت از نکته های زیر استفاده کنید که بتوانید با حجم کاغذ دیواری کم (و مسلما هزینه کم) از مد کاغذ دیواری عقب نمانده و خانه خود را شیک کنید:

 1. اگر در اتاق ها صاف و بدون برجستگی است، می توانید از تکه های کوچک کاغذ دیواری به آن بچسبانید.
 2. یکی از روش های متداول و بسیار شیک، استفاده از قاب های کاغذ دیواری است که بسیار زیبا درمی آید. این قابها معمولا در اندازه های ۲*۱٫۵ زیبا دیده می شوند. ولی با این حال انتخاب اندازه آن میل شما است.
 3. می توان پله های راه پله ها را در داخل منزل با استفاده از کاغذ دیواری زیبا کرد. برای این کار صرفا یک رول کاغذ دیواری ۵ متر مربعی کافی است.
 4. تکه های کاغذ دیواری را به در کمد و کشو بچسبانید.
 5. استفاده از یک تکه کاغذ دیواری یکپارچه برای درهایی که برجستگی و طرح دارند. این مورد مخصوصا برای اتاق کودکان خیلی قشنگ و به صرفه است.

کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی یکی از فضاهایی است که با با تغییرات کوچک و کم هزینه می توان به سادگی دکوراسیون آن را متحول کرد و فضایی است که طراحان سعی می کنند حتما ایده های خلاقانه و جذاب خود را در آن به کار گیرند. در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم که چگونه به سرعت و با هزینه منطقی با استفاده از کاغذ دیواری دکوراسیون سرویس بهداشتی تان را برای سال نو زیر و رو کنید.

استفاده از کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی علاوه بر اینکه جذابیت خیره کننده ای را به سرویس بهداشتی شما هدیه می دهد اما برای کسانی پیشنهاد می شود که از وسایل خانه شان خوب نگهداری می کنند زیرا در هرصورت نمی توان انکار کرد که دوام کاشی و سرامیک در محیط های مرطوب قطعا بیشتر از کاغذ دیواری است.

اما کاغذ دیواری های ضد رطوبت که امروزه در بازار وجود دارند می توانند برای چند سال دوام قابل قبولی داشته باشند و جلوه ای بی نظیر در فضای شما ایجاد کنند ضمن اینکه به راحتی قابل تعویض و نصب مجدد هستند و دردسرهای نصب کاشی و سرامیک را ندارند ولی باید در نگهداری آنها دقت بیشتری به خرج دهید.

اگر استفاده از کاغذ دیواری پر نقش و نگار و ظریفی مانند عکس بالا را دوست دارید و در عین حال می خواهید برای مدت طولانی تری آن را حفظ کنید نیمه پایینی دیوار سرویس بهداشتی را که در معرض شستشو و رطوبت بیشتری است با کاشی های زیر و براق بپوشانید و نیمه بالایی را از یک کاغذ دیواری ظریق و زیبا استفاده کنید و برای کامل شدن آن از یک آینه ظریف تزئینی با حاشیه های تراش کاری شده بر روی دیوار استفاده کنید.

اگر به سبک تلفیقی یا روستیک علاقه داشته باشید حتما دکوراسیون سرویس بهداشتی بالا را می پسندید. استفاده از کاغذ دیواری سیاه و سفید با طرح درختان و صفحه روشویی چوبی و سنک کاسه ای سیاه رنگ فضایی جنگلی و روستیک را ایجاد کرده و با استفاده از آینه تزئینی و لوستر کریستالی زوق و برق به فضا اضافه شده است.

استفاده از یک رنگ جذاب و شاد بهاری برای کاغذ دیواری سرویس بهداشتی فضایی پر جنب و جوش ایجاد کرده. برای جلوگیری از شلوغی روشویی، آینه، حوله و قرنیز سرویس بهداشتی به رنگ سفید درآمده است.

اگر می خواهید لوکس ترین سرویس بهداشتی که تا به حال دیده اید را در خانه خود داشته باشید نیازی نیست حتما پولتان را صرف خرید سینک ها و شیر آلات گران قیمت بازار کنید. مانند عکس بالا نیمه پایین دیوار را با دیوارکوب هایی از جنس pvc یا چوب ترموود بپوشانید و نیمه بالایی دیوار را از یک کاغذ دیواری با طرح و بافت سنگین و رنگ های غنی استفاده کنید.

اگر به استفاده از طرح های گرافیکی علاقه دارید می توانید در کنار استفاده تجهیزات مدرن در سرویس بهداشتی تان از کاغذ دیواری با طرح های گرافیکی، استفاده کنید.

کاغذ دیواری هایی که فضا را بزرگ تر و دیوارها را بلندتر نشان می دهند

همانطور که می دانید یکی از مهمترین متریال های دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری است. شاید هیچ متریالی به اندازه کاغذ دیواری در تغییر دکوراسیون و زیبایی آن تاثیر نداشته باشد. همین امر انتخاب کاغذ دیواری را مهم می کند. در این مقاله به این نکته مهم می پردازیم که چه طرح و رنگ کاغذ دیواری هایی باعث می شود که فضای داخلی خانه (اتاق ِ سالن, لابی) بزرگتر از آنچه هست به نظر بیاید. این نکته به خصوص در آپارتمان های کوچک تر اهمیت بیشتری دارد.

 1. اصولا کاغذ دیواری هایی که رنگ روشن دارند و یا براق هستند بیشتر از کاغذ دیواری های رنگ تیره و کدر فضا را بزرگ نشان می دهند.
 2. اگر می خواهید دیوارها بلندتر به نظر برسد، از کاغذ دیواری های راه راه با راه های عمودی استفاده کنید. از این طرح بخصوص در راهروها و در کنار کاغذ دیواری های گل دار در سالن زیاد استفاده می شود.
 3. بعضی از کاغذ دیواری ها کاملا حجم دهنده به فضا هستند. این کاغذ دیواری ها طرح های هندسی سه بعدی دارند که وقتی روی دیوار قرار می گیرند، دیوار را سه بعدی نشان می دهند و از این طریق یک بعد به فضا اضافه می کنند.

بازسازی خانه در چه مراحلی انجام می شود؟

این روزها هزینه های جانبی فروش و خرید ملک آنقدر بالا است که اگر به هر دلیل تصمیم به تعویض خانه خود داشته باشیم، علاوه بر وقت زیادی که برای فروش خانه قبلی و خرید یک مکان جدید باید گذاشت، مبلغ زیادی باید به عنوان حق مشاوره بنگاه معاملاتی، مالیات و عوارض شهرداری پرداخت شود. این مبلغ برای فروش یک آپارتمان ۳۰۰ میلیونی و خرید یک آپارتمان مثلا ۴۵۰ میلیون تومانی، حدود ۲۰ میلیون تومان می شود.

آیا بهتر نیست نصف این مبلغ یعنی ۱۰ میلیون تومان را صرف بازسازی و دکوراسیون آپارتمان قبلی خود بکنیم؟

در بازسازی خانه اول از همه باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید طرح و نقشه اصلی خانه را عوض کنید یا نه. اگر تصمیم به تغییر نقشه گرفته اید (مثل برداشتن یک اتاق، باز کردن آشپزخانه، اضافه کردن دیوار یا…)، مسلما این اقدام باید قبل از سایر اقدامات انجام شود. پس از انجام تخریب و ساختن، مرحله نازک کاری و دکوراسیون داخلی آغاز می شود که عمده تمرکز این مقاله بر آن قسمت است.

مراحل بازسازی خانه (با کمترین هزینه):

 1. دریافت مشاوره از شرکت های ساختمانی و دکوراسیون داخلی: در این مرحله تصمیم می گیرید که چه اقداماتی می خواهید انجام دهید و چه میزان زمان و هزینه باید بابت آن صرف کنید.
 2. مرحله تخریب: دیوارها و قسمت هایی از خانه را که می خواهید برداشته شود، برمی دارید. در این مرحله شرکتهای ساختمانی که کار تخریب انجام می دهند، به شما کمک خواهند کرد.
 3. مرحله ساخت: اگر قصد اضافه کردن دیوار، اتاق، انبار یا …. را دارید، در این قسمت انجام می دهید. با توجه به دیوارهای پیش ساخته ای که امروزه در ساخت داخل آپارتمان به کار میرود، مرحله ساخت زمان و هزینه زیادی نخواهد داشت.
 4. گچ کاری و سقف کاذب: اگر دیوارها و سقف خانه نیاز به گچ کاری دارد، الان زمان انجام آن است. در بسیاری موارد سقف کاذب به جذابیت و زیبایی دکوراسیون خانه کمک می کند. سقف کاذب را در این مرحل اجرا کنید.
 5. نورپردازی: اگر نورپردازی در طرح اولیه شما بوده است، بهتر است آنر همزمان با سقف کاذب انجام دهید.
 6. کف سازی: پوشش کف خانه هر چه قرار است باشد، بهتر است در این زمان انجام شود. این پوشش می تواند سرامیک، پارکت یا لمینت باشد. مرحله نصب پارکت بسته به متراژ آپارتمان مدتی طول می کشد. پس صبور باشید!
 7. رنگ دیوار و سقف: اگر قرار است سقف خانه یا قسمتی از دیوارها رنگ شود، بهتر است در این مرحله آن را انجام دهید.
 8. اجرای دیوارپوش: سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری تماما متریالی هستند که برای دکور دیوار به کار میروند. مطابق با طرح اولیه که در نظر داشتید، هر یک از این محصولات دکوراسیون را برای دکور دیوارهای خود به کار ببرید.
 9. قرنیز: وقتی در خانه ای پارکت و کاغذ دیواری به کار می رود، حتما جای قرنیز خالی است. قرنیز جلوه زیادی به خانه می دهد. قرنیز را می توانید پس از نصب کاغذ دیواری نصب کنید.
 10. جیدمان: اگر هنوز هم بودجه بازسازی شما تمام نشده است، بهتر است آن را خرج خرید لوازم و مبلمان جدید کنید. یک چیدمان جدید در مبلمان، تابلوها و مجسمه ها، جان تازه ای به دکوراسیون می دهد.

از خانه جدید خود لذت ببرید. حتما یک مهمانی ترتیب دهید و بستگان و دوستان را دعوت کنید!

سنگ آنتیک

در یکی از مقاله های قبلی “کاغذ دیواری طرح سنگ” را معرفی کردیم. خوشبختانه کاغذ دیواری های طرح سنگ سه بعدی هستند و در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارند. بسیاری اوقات از این کاغذ دیواری به جای سنگ آنتیک در دکوراسیون استفاده میشود.

گرچه استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ به جای سنگ متداول و زیباست، ولی بکار بردن سنگ آنتیک جلوه دیگری دارد. به خصوص آنکه سنگ با خود انرژی مثبت زیادی به همراه می آورد و واقعا فضا را پرانرژی و شاد می کند.

از سنگ آنتیک معمولا در دیوار پشت LCD یا دیوار پشت نهارخوری استفاده می شود. همچنین در آشپزخانه و در فضای بین کابینت نیز می توان از سنگ آنتیک استفاده کرد. قیمت سنگ آنتیک از مترمربع ۳۰ هزار تومان تا حدود ۱۰۰ هزار تومان متفاوت است.

سنگ آنتیک در اندازه ها، رنگ ها و طرح های مختلف وجود دارد که بسته به فضای دکوراسیون و سلیقه استفاده کننده هر یک از آنها می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. سنگ آنتیک دوام بسیار زیادی دارد و در عین حال بسیار زیباست. در زیر چند نمونه سنگ آنتیک را برای آشنایی شما دوستان می گذاریم:


انواع پارکت

پارکت هایی که امروز در بازار موجود است، به صورت پارکت- لمینت به فروش می رسد. این بدان معنی است که یک لایه چوب که پارکت نام دارد با یک روکش از نوعی پلاستیک فشرده که لمینت نامیده می شود پوشیده شده است. پارکت- لمینت بر اساس ویژگی های زیر به چندین گروه تقسیم می شود:

ضخامت

پارکت- لمینت در ضخامت های ۶ میلی متر، ۸ میلی متر و ۱۲ میلی متر وجود دارد. پارکت های ۶ میلی متری در فضاهایی استفاده می شود که رفت و آمد زیادی صورت نمی گیرد. پارکت های ۸ میلی متری برای فضای مسکونی کاملا مناسب است. اگر جنس پارکت خوب باشد، با ضخامت ۸ میلی متر، تا مدت ۱۰ سال در فضای مسکونی دوام می کند.

پارکت های ۱۲ میلی متری در فضاهای اداری –تجاری و جایی که رفت و آمد زیاد صورت می گیرد، استفاده می شود. مانند بیمارستان ها. این پارکت ها مقاوم تر از پارکت های ۸ میلی متری است ولی به دلیل قیمت بالاتری که دارد، نیازی به استفاده از آن در خانه نیست.

رنگ

رنگ های پارکت- لمینت معمولا از چوب طبیعی الهام گرفته شده است. رنگ ها از سفید تا قهوه ای تیره تنوع دارد. در این میان رنگ های روشن و رنگ چوب های طبیعی بسیار پرطرفدار هستند. در زیر چند نمونه را مشاهده می کنید:

کشور سازنده

پارکت- لمینت های موجود در بازار ایران ساخت کشورهای چین، ترکیه، کشورهای اروپایی و ایران هستند. از این میان پارکت های ساخت کشورهای اروپایی و ترکیه از کیفیت به مراتب بهتری برخوردارند.


طراحي شده توسط Sajjad Oveysi